Альона Вербицька: “ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ОБОРОНІ В УКРАЇНІ БУТИ!!!”

Альона Вербицька Радник начальника Генерального штабу - Головнокомандувача ЗС України

З біллю в серці дивилася кадри розстрілу жінок і дітей в сирійському Алеппо…


Порівнюючи їх з тим, що відбувається на Донбасі, зрозуміла, що не можна покладатися виключно на силові структури!!!
Сьогодні наш мир і стабільність тримають, ціною своїх життів, наші доблесні воїни.  В той же час, абсолютна більшість людей продовжує працювати, ростити дітей, доглядати за батьками…
Але у випадку продовження конфлікту (ніяких гарантій, що цього не станеться, сьогодні немає) справа захисту власної домівки, сім’ї, рідних та близьких стане головною для кожного.
В цих умовах надзвичайне значення має створення дієвої системи територіальної оборони.
Пропозицій щодо її створення достатньо. Вони є в усіх областях України і враховують специфіку кожної з них.
Є, також, чітке бачення організації територіальної оборони у Генерального штабу та Командування Сухопутних військ Збройних Сил України. Тож, потрібно лише провести узгодження всіх складових, щоб система запрацювала на повну потужність. Щоб під надійним захистом був КОЖЕН квадратний метр української землі!
Як Радник Начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України я вирішила започаткувати діалог між представниками різних громадських організацій та керівництва Збройних Сил України з метою вироблення спільного бачення та визначення чітких і конкретних кроків по створенню Системи територіальної оборони України.
Обєднання моїх зусиль із «Рухом сприяння створенню системи територіальної оборони в Україні» і за особистої участі в цьому процесі Юрій Чижмар з Олег Хаврук допомогли максимально прискорити процес та організувати зустріч на високому рівні, не залучивши жодної гривни бюджетних коштів!
Найважливішим завданням було створення такого рівня довіри між різними організаціями, який би дозволив не просто, в черговий раз обговорити ці питання, а дійсно започаткувати плідну довгострокову співпрацю.
На мою думку, спрацювала генетична пам’ять про споконвічні традиції і тому замість слухань та обговорення відбулося справжнє ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ВІЧЕ!
Адже, іще за часів Київської Русі найважливіші питання наші предки вирішували на Віче. Особливо, якщо питання стосувалося зовнішньої загрози від загарбників та захисту своїх родин, домівок, земель…
Мені вдалося зібрати більше 140 учасників, які представляють 80 громадських об’єднань з усіх областей України, а також залучити представників Генерального штабу ЗСУ, Адміністрації Президента України, Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Ради національної безпеки та оборони України, вищих навчальних закладів України. Результатом зустрічі стало налагодження зв’язків та обмін досвідом між різними суб’єктами системи територіальної оборони України, а також підготовка звернення до вищого військового та політичного керівництва держави з конкретними пропозиціями щодо вдосконалення існуючого стану територіальної оборони та законодавчими ініціативами, спрямованими на якісне реформування цієї сфери.
Ми пробудили свободолюбивий та незламний слов’янський Дух і наш Рарог знову злітає в небо, а слава священної Київської Русі розпочала свій процес відродження!
Прийшов час відродити нашу культуру і традиції та ВІДНОВИТИ ІСТОРИЧНУ СПРАВЕДЛИВІСТЬ!!!
Top