Катерина Яресько: “Перший день слухань в Гаазі”

Екатерина Яресько

Сьогодні перший день слухань в Гаазі, Україна подала позов зі звинуваченнями росії (країна-агресор) у порушеннях прав людини й фінансуванні тероризму. Були наведені дані щодо обстрілів Авдеєвки, Волновахи, поставок озброєння тощо. Дуже мене вразило, що одним з доказів є це фото Романа Малко – обстріляний “градами” волноваський автобус. Рома майже відразу опинився на місці жахливої події, зробив фотографії, які тоді розійшлися по всьому світу, ось і в Гаазі стали в нагоді.


17155851_787339001424245_4786052465686295772_n
Також було багато схем обстрілів, переміщень військових, супутникові фотографії й т.п.
Дуже сподобалося, що звернення саме щодо ролі росії, а не їхніх л/днр-маріонеток. Говорили про незаконні, агресивні щодо нашої країни, дії госдуми, наводили ці акти, посилалися на міжнародне законодавство.
Расєянська делегація сиділа з наглими виразами на обличчі, подивимось ще завтра як вони будуть казати у відповідь своє одвічне “іхтамнєт”.
Засідання будуть тривати 4 дні, в перший і третій виступаємо ми, в другий і четвертий – росіяни. Трибунал зараз має вирішити лише про прийняття справи до розгляду, а в подальшому здійснити судове дослідження по суті наших звинувачень та наданих доказів. Також ми просимо вчинити припис про заборону для росії допомагати бойовикам на Донбасі. Цікаво, що професор Гарольд Гонджу Коу, який виступав у суді за дорученням України, сказав: якщо росія й справді не робить цього, як стверджує, то для неї ж не буде ніяких проблем, щоб дотриматись цих тимчасових заходів?
Я страшенно хвилювалася, коли дивилась це засідання. Впевнена, що все це має надвелике значення для нас.
Сподіваємось.

Катерина Яресько

Top