Катерина Яресько: “Фокус з митницею. Вантаж, отриманий в Керчі, пройшов повз українську митницю – контрабанда”

Екатерина Яресько

Танкер-порушник GOLDEN SEA (8800298) 02.03.2017 в 18:00 (UTC+2) вийшов з українського порту Керч з вантажем LPG 2’200 тонн. Порт призначення вказано як ALEXANDRIA, EGYPT. Зараз прямує до Босфору. Звичайно такі порушники застосовують кілька фокусів, які ми змогли розкрити через уважне спостереження за допомогою відкритих інформаційних ресусів (марінтрафік та ін.).
1. Відключають AIS. Це іноді вдається спростувати розрахунками. Наприклад, хоч ми не маємо доказів (поки що не маємо 😉 ), що судно вивантажується саме на сирійському газовому терміналі, але розрахунки можливих курсів показують – за даний термін часу неможливо це зробити в іншому місці.
2. При проході Босфора вказують, що йдуть з російського порта Темрюк.
3. Фокус з митницею. Вантаж, отриманий в Керчі, пройшов повз українську митницю – контрабанда.
4. Порт призначення Александрія може виявитися брехнею, бо нами зафіксовано кілька випадків, коли такі суда проходили острів Кіпр, брали курс на Сирію й відключали транспордер AIS.
Наша мета – привернути увагу контролюючих органів Турції, через зону відповідальності яких проходять маршрути цих суден-порушників, тож написали листа до Морської поліції Турції, повідомили наше Посольство.
На нашу роботу відреагував Центр Миротворець, заніс до Чистилища керченського бізнесмена, власника компанії Ювас-транс Ярослава Народицького.


Читайте также: Вадим Альперин ввозит в страну контрабанду на несколько миллионов за раз

Top