Екатерина Яресько: “Турецька влада заарештувала російський паром “Варяг” за представленням України по лінії Інтерполу”

Екатерина Яресько

У серпні 2015 в російських і кримських ЗМІ буйно святкували чергову вигадану “перемогу” – між Севастополем і турецьким портом Зонгулдак почав ходити пітерський паром “Варяг”, возити цитрусові й т.п. Потім у листопаді російський літак трохи політав у турецькому повітряному просторі, Турція відреагувала адекватно, й росія на це відповіла забороною своєму населенню їсти турецькі апельсини, тому “Варяг” 10 місяців простояв у Севастополі в очікуванні – робив вигляд, що здійснює ремонт. Далі росія зачепилася за якійсь привід та дозволила своєму населенню їсти турецькі цитрусові, в ЗМІ знов прозвучали фанфари й святкування уявної перемоги, депутати й чиновники розповідали про наполеонівські плани щодо торгівлі з Туреччиною, а “Варяг” 28 жовтня вирушив у свій перший після тривалої перерви рейс на Зонгулдак.
А вже в листопаді Приморський районний суд Одеси виніс рішення про арешт судна разом з командою у випадку заходу на підконтрольні Україні території, що викликало вже третю хвилю в расіянських ЗМІ навколо того парому, вони знущалися й висміювали рішення українського суду, казали, що арешт в нейтральних водах буде піратством, а в Україну ніхто з них не збирається, ну й іскандери всіляко сміялися, коротше кажучи. 9 січня судно вийшло з Севастополя, прийшло в Зонгулдак і стоїть з тих пір там, знов робить вигляд, що в нього ремонт. До речі, боротьба з нелегальними судозаходами в закриті українською владою порти Криму перш за все здійснюється економічними методами: простої суден дорого коштують. Коли вони стоять і іржавіють, як консервні бляшанки, витрати значні, – за добу це може бути до кількох тисяч доларів, тому будь-яка затримка працює на нас.
І ось сьогодні ми отримали інсайдерську інформацію, що паром “Варяг” заарештовано турецькою владою за представленням України по лінії Інтерполу.
Чекаємо на підтвердження і спостерігаємо далі 😉


16832147_782776888547123_5842290481130184821_n
На фото – “Варяг” у Севастополі.

Варяг (IMO 8019887, флаг Panama, грузоподъемность 2,8 тыс.т.).

Екатерина Яресько

Top