Володимир Мартинюк: “Семенченко – вождь”голубих китів” України”

Семен Семенченко

Зовсім недавно Україною прокотилася хвиля повідомлень про російські підліткові групи у “Контактах” та “Однокласниках”, де анонімні “наставники” методично і професійно схиляють підлітків до вчинення самогубств. Причиною резонасу стали випадки самогубств українських підлітків, які були членами цих груп. Зокрема дівчинки із Маріуполя, яка, слухняно виконуючи інструкції “наставника”, стрибнула з даху багатоповерхівки, тобто “выпилилась из жизни”.

Найвідоміша з таких груп зветься “Голубі кити”.
Фактично все, що останні три роки робить в Україні Грішин-Семенченко можна назвати провокуванням, сприянням, схилянням, і врешті змушуванням до смерті українців. Переважно українців молодих, небайдужих, патріотично налаштованих… Особливо тих, які готові померти за свою Батьківщину.

Це прекрасно видно за результатами самозваного “командування” Семенченком батальйоном “Донбас”, який виник абсолютно незалежно від нього, як патріотична реакція громадян Донецької області на російську агресію весни 2014 року. Результати і стиль його “керівництва” абсолютно вичерпно характеризуються неймовірним втратами цього підрозділу, попаданнями в засідки і западні, найкривавішою з яких виявилася пастка під Іловайськом.

Щодо Іловайську то для Семенченко вже було замало одного лише батальйону Донбасс і він (разом із ув’язненим зараз Корбаном) заманив туди ще більше півдесятка добровольчих формуваннь .

В місце, де попереду, в Іловайську, “зненацька” появилися залізобетонні бункери і доти, а ззаду – добірні штурмові, танкові та артилерійські підрозділи російської армії.
Появилися так само “зненацька” але так само “своєчасно” – бо Іловайськ виявився набагато ближче до російського кордону, аніж інші вірогідні місця вияву військових талантів генераліссимуса Грішина-Семенченка та його вірних друзів Корбана і Бутусова.


Іншими словами Семенченко в часі російсько-української війни робить те саме, що й анонімні “наставники” інтернетівських груп піділіткових самовбиць.
А саме – методично , професійно і невмолимо підводить тих, хто йому повірив, до моменту їхньої смерті.
І дійсно – високопрофесійно, суперорганізовано. Навряд чи наставники всяких там “голубих китів” можуть похвалитися такими “мисливськими трофеями”, як випускник американської військової академії Вест-Поінт Марк Паславський, чи командир проукраїнського чеченського батальйону Іса Мунаєв. Що вже казати про сотні , якщо не й тисячу менш відомих добровльців і вояків ЗСУ. Наприклад тих, які загинули через оприлюднення Семенченком секретного марштруту виводу військ із Дебальцівського плацдарму.

Зараз Семенченко і ті, хто йому допомагають, замахнулися вже не просто на людей, добровольців, військових.
Вони замахнулися на економіку України, на рештки зв’язків, які поєднують Україну та окуповані території, на життєво-важливі речі, які підтримують наших громадян як на звільнених, так і на окупованих територіях.

Нещодавно, 18 лютого, Путін визнав самозвані “паспорти” ДНР-ЛНР. Наступним кроком – очевидно буде обмін цих фільчиних грамот на паспорти РФ. Тобто фактична анексія ОРДЛО.
Нагадую, що не так давно влади ОРДЛО відмовилися вводити в дію побудований за сприяння ОБСЄ пропускний пункт для цивільних між українською та окупованою територіями біля Попасної.
А це значить що російська влада САМА вирішила обмежувати і розривати звязки між Україною і окупованими територіями.
Пропаганда цього почалася вже в грудні минулого року, закидуванням різноманітних фейків від нібито ЄС і США, що мовляв потрібно блокуватися-ізолюватися.

Але найбільш самовбивчим аспектом акції #блокадурка є економічний. Українській економіці, яка минулого року почала нарешті відчутно зростати завдається дошкульний удар – у найболючіших місцях – енергетиці та металургії. Ні та, ні інша не можуть ефективно працювати без антрациту і коксу, який з нього виготовляється.

Україні доведеться чимось компенсувати брак цього вугілля в енергетиці і коксу – в металургії.
Зауважу що найпростіше і наразі навіть найдешевше буде замінювати це все газом. А це означатиме, що на сусідньому до Росії європейському ринку газу, нафти і мазуту появиться додатковий попит на цю “фірмову” продукцію Росії .
Звісно, ми ще можемо те вугілля, яке ми купували досі на юридично наших шахтах, за ціною “половина Роттердам+” та за українські ГРИВНІ, купувати десь на край світу за ВАЛЮТУ і за “повний Роттердам+”. А це означатиме, крім всього іншого, і новий обвал курсу гривни.

“Контора”, яка стоїть за Семенченком і планує операції, у яких він виступає “провідником” (тобто відомим всім “козлом, який веде овець на бойню”), дуже вміло використовує таку психологічну рису, яку я називаю #принциповатизм – тобто підміну реальних і важливих принципів маленькими але привабливими для простого обиватєля “принципочками”.

Привабливими, в першу чергу, тим, що вони базуються на факторі “героїчної бездіяльності”. Тобто прихильнику Семенченка не потрібно нічого робити, тільки дивитися телевізор і насолоджуватися своєю причетність до “великої справи” .
А Семенченко все інше зробить сам – і картинку для телебачення організує, і масовку фейкопатріотів та фейковетеранів АТО проплатить. І по телевізору щось разом з Парасюком, Соболєвим та всією фракцією “Самопомочі” скаже.
А ти, обивателю, лежи собі на дивані, плескай в долоні і відчувай себе дуже важливою персоною – “голубим китом”.
Наповал “удєланим” оригинальною і новітньою російською технологією психологічної маніпуляції.

#принциповатизм #героїчна_бездіяльність

Володимир Мартинюк

Top