Татьяна Кагуй Гридякина: «політичні лідери», деякі політичні партії та рухи, роблять ставку на підлітків, підступно використовуючи їх у своїх сумнівних акціях

Татьяна Кагуй Гридякина

УВАГА! Небезпека для підлітків. Про використання підлітків, маніпулювання ними в інтересах так званих «політичних лідерів».

Для чого «дорослим дядькам» у їхній брудній «політиці» потрібні підлітки?

Останнім часом мене дуже занепокоює те, що так звані «політичні лідери», деякі політичні партії та рухи, роблять ставку на підлітків, підступно використовуючи їх у своїх сумнівних акціях та інших діях. Це досить небезпечна тенденція. Очевидно, переслідується мета:

1) Залучити до громадських акцій осіб, яких у разі правопорушень, не понесуть прямої відповідальність перед законом, оскільки є неповнолітніми.

2). Втягнути молодь у клуби типу «орденів», членство в яких вважається довічним, «вихід живим» заборонений.

3). Втягнути дітей у кримінал таким чином, щоб при їхній спробі відійти від організації, було чим шантажувати: «А я твоїй мамі скажу, що ти вже зробив».

Чому так легко вербувати дітей? Діти та підлітки люблять активно-спортивний, пов’язаний із адреналіном, спосіб життя. Вони хочуть бути корисними, хочуть бути почутими. Їм подобається, що їх хвалять, а ще дарують їм партійну символіку, чим, практично купують наївну дитячу душу.


Для цього «новомодні політики» пропонують спочатку прийти на збори та заповнити анкету, потім «довірена особа» зв’язується з «кандидатом» та запрошує його взяти участь в акції. Всім пояснюють, що найкращі та найактивніші будуть оцінені. Для початку дають в «оренду» футболку та курточку з логотипами. Якщо приходиш часто, то футболку з курточкою вже дарують, дарують і ручки, зошити з емблемами, свій пропагандистсько-агітаційний матеріал. Підліток, переповнений вдячністю за довіру до нього, поширює це далі серед свого оточення, своїх ровесників, й таким чином певний відсоток його друзів опиняється в тій самій організацій. Це дуже схоже на секту!

Повертаємося до питання: для чого це робиться? А робиться таке, зокрема, й тому, що багато людей перестали ходити на вуличні акції. Хтось воює на фронті, хтось розчарувався, хтось просто втомився. А підлітки, якими не займаються ні батьки, ні педагоги – шукають пригод та адреналіну. І тут з’являється «дядько», який бере підлітка під своє крило.

«ДЯДЬКОВІ» ПІДЛІТКИ ПОТРІБНІ, БО:

1) Вони ходять на акції (роблять їх більш численними).

2) Вони готові здійснитичи не будь-який вчинок, навіть дурницю, щоб довести відданість тому, хто взяв їх під своє крило.

3) Ними зручно прикриватися. У випадку якихось заворушень, сутичок, поки неповнолітні будуть стояти і чекати на наступні інструкції від «дядьків» – дядьки вже будуть далеко від того місця. А потім, як вже було на раз, «дядьки» казатимуть: «Вони знали, на що йшли».

У жодному випадку, ЦЕ НЕ СТОСУЄТЬСЯ таборів пластунів/скаутів, творчих колективів та серйозних спортивних колективів. Це стосується деяких «політичних партій» та «рухів».

ЯК ДОПОМОГТИ ПІДЛІТКУ РОЗІБРАТИСЯ?

Зверніть увагу підлітка на:

1). Що все, що йому подарували, не є безкоштовним, це коштує гроші. Просто так такі подарунки не роблять.

2). Підлітки, стоячи в «логотипному одязі» та з партійними прапорами на акціях чи біля наметів, мають відкрите обличчя, самі фоткаються, їх теж фотографують та викладають світлини у соцмережах. А вже їхній «куратор»/«старший» (із середовища цих же підлітків), як правило, на акції має закрите бафом обличчя, і він не фотографується так, щоб його могли впізнати.

3). Є ще люди, які стоять трішечки далі, вони то підходять, то відходять. На них баф або балаклава, часто капюшон с кепкою і темні окуляри. Такі особи спостерігають, до них час від часу підходять від підлітків «куратори». Ті, що спостерігають, ніколи не лізуть у центр події та в жодному випадку не фотографуються для звіту про проведену акцію чи участь у ній. Для цього ж є довірливі підлітки.

Оскільки маніпулювати підлітками досить легко, батькам варто приділяти більше часу своїм дітям, переглядати їхні профілі у соцмережах, переглядати фотографії різних місцевих акцій. Дітей треба зайняти чимось корисним. При цьому їм потрібна увага дорослого! А якщо цієї уваги не буде з боку родини, вони можуть знайти для себе інше «джерело» уваги, а тоді вже результат може бути дуже сумним.

Татьяна Кагуй Гридякина

Top