Роман Кулик: “А от що дійсно злить – за рахунок хлопців 16-го бату отримають профіт конкретні політики”

Роман Кулик

Ситуація коли хлопці з 16 бату 58 бригади публічно підтримали блокаду ОРДІЛО дуже цікава й стрьомна водночас.
Останнє подібне звернення військових було під час затримки демобілізації у танкістів 17 бригади в 2015-му. Тоді це посіяло “легку стурбованість”, місцями паніку й нехілий резонанс через розхитаність армійської вертикалі. До багатьох дійшло, що в ЗСУ деякі речі на соплях. Закінчилось докорами з інших частин – і затихло.
Але зараз не буремний 2015-й і політизація окремих частин виглядає як дивний виняток. Певно у багатьох (а може лише в мене, бо останнім часом трохи упоровся на УНР – це просто незвіданне поле цікавих історій) виникли асоціації з 1917-м, коли Центральна Рада проігнорувала й придушила виступи мілітаристів – офіцерів і старшин колишньої царської армії, що виступали за самостійність УНР і були готові формувати під цю мету боєздатні українізовані полки. Це і спричинило поразку визвольної боротьби, тому зараз армія має високий рівень довіри і на неї орієнтується немало українців.
Але враховуючи, що пропагандистська робота в армії та протистояння в інформпросторі з рф складається трохи, гм, не на нашу користь, то виникає більше асоціацій з більшовизацією українських частин. Коли привид анархії почав продити солдатськими масами, а популістичні обіцянки й риторика емісарів комуністів перетягували нищили полки й армії УНР швидше за бойові дії. Зараз нам це не грозить і не варто драматизувати інцидент, але якщо це стане заходом на втягування армії у більш ширші політичні срачі – наслідки будуть катастрофічні, військовослужбовці прописані законодавством аполітичними не просто так.


Причому взагалі не варто засуджувати авторів і учасників звернення 16-го батальйону (що цікаво, наш батальйон заїхав на їх позиції під Авдіївкою в лютому, ЗСУ як велике село). Причетні до армії чудово знають настрої – там 99.9% за повну блокаду й факт торгівлі з окупованими територіями підриває бойових дух не менш за “вічний” режим припинення вогню. Позиція основної частини ЗСУ зрозуміла і без відосів, з цим слід рахуватись, армія то контрактна – ігнорування швидко призведе до зменшення контрачів.
А от що дійсно злить – за рахунок хлопців 16-го бату отримають профіт конкретні політики, а всі ці рухи не призведуть до системного вирішення проблеми чи реального припинення торгівлі з ОРДІЛО.

Роман Кулик

Top