Сергій Мельничук: “Блокада = капітуляція!”

Сергій Мельничук

Останні дні всі обговорюють доцільність та наслідки «блокади» неконтрольованих територій, організованої депутатом «Самопомочі» Семеном Семенченком.
Я не буду вдаватися в аналіз мотивів Семена, вони мені не відомі. А поганого я думати не хочу. Скажу лише свою позицію стосовно самої ідеї блокади.


З військово-політичної точки зору блокада означає лише одне – відмову від подальшої боротьби з російським агресором. Як би не обґрунтовували прихильники повної блокади ОРДЛО свою позицію, для України це капітуляція!
Поясню:
1. Юридично неконтрольована частина Донбасу – це українська територія (і за Конституцією, і за міжнародним правом, і навіть за офіційною позицією РФ). Фактично ж ОРДЛО – поле гібридного протиборства між Україною та РФ. Війни не тільки збройної, але й інформаційної, економічної, енергетичної.
2. Диспозиція така, що ця «внутрішній театр» східного фронту більш обтяжливий для окупанта. ЛДНР не мають джерел наповнення бюджету, тож Кремль змушений субсидувати ці химерні утворення на мільярди доларів щороку (не враховуючи суто військової складової) на фоні власних проблем – міжнародних санкцій, низьких світових цін на нафту та газ, падіння ВВП тощо.
3. Відсутність власного економічного базису ЛДНР зумовлюється тим, що діючі великі підприємства (металургійні та вугільні) мають українську юрисдикцію. Інакше вони суто юридично не зможуть постачати свою продукцію будь-куди крім РФ, однак там вона не потрібна (до прикладу собівартість кузбаського вугілля значно нижча за донбаське).
4. Промислові гіганти на неконтрольованій території опинилися в статусі звичайних промислових майданчиків українських компаній, чиї менеджерські офіси знаходяться в Україні, всі фінансові операції відбуваються в українських банках, всі податки платяться до українського бюджету. Мало хто знає, але «Свердловантрацит» та «Ровенькиантрацит» за офіційними даними ДФС входять до групи найбільших платників податків в український бюджет.
5. За таких умов час грає за Україну. І хоч кремлівська стратегія обміну Донбасу на Крим не спрацювала, РФ рано чи пізно буде змушена вийти зі сходу України. Інше питання що там на нас чекатиме – готова до інтеграції соціально-економічна інфраструктура, тісно пов’язана з великою Україною, чи суцільна руїна, на відновлення якої в нас немає грошей.

Одностороннє блокування та розрив будь-яких зв’язків з неконтрольованими територіями в тактичному плані призведе до мільярдних втрат українського бюджету. В стратегічному – фіксації існуючого територіального статус-кво та можливої легітимізації ЛДНР Російською федерацією за прикладом Абхазії та Південної Осетії з катастрофічними наслідками для місцевого населення.
За законами людським та Божими Донбас – це наша земля. Вона такою була, є і буде. Ми від своєї землі не відмовимося!

P.S. Куди дінеться більшість безробітних на тимчасово окупованих територіях – звісно ,при таких умовах,будуть вимушені поповнювати ряди сепарів та бойовиків Л/ДНР .
А куди дінеться обладания з місцевих заводів – як завжди,все вивезуть до росії…

Сергій Мельничук

One thought on “Сергій Мельничук: “Блокада = капітуляція!”

  1. Котя Гришин и Парасюк свои непосредственные депутатские обязанности успевают выполнять?

Comments are closed.

Top