Іван Хомяк: “На фоні Авдіївської драми кипить робота в Ольгіно”

Фільтр.
Усі ми сприймаємо світ через викривлене скло власного досвіду і світогляду. Інколи це набуває такої гострої форми, що людина не помічає очевидні речі. Тут окуляри вже не кольорові (рожеві, темні…). Таке відчуття, що вони зроблені із турмаліну.

Авдієвська драма супроводжується не лише гумконвоями і залпами із житлових кварталів. Кипить робота в Ольгино. Тисячі різномасних тролів полізли в мережу. Зайдіть на сторінку до Жебрівського – там їх купа. Вони намагаються сформувати громадську думку в мережі. Установка туповата – ніби “Авдіївка була під контролем бандюків і вони вже її відбили…” Здавалося б хто повірить, але “вата хаває”.
Та не Ольгіно єдиним живе мережа. У нас також повилазили з дна мереживного ігнору купа неадекватів за урожаєм лайків і перепостів. Найболючіше спостерігати, що розумні люди не впорались із емоціями і починають вірити в їхню маячню.


Я не писав про Авдіївку, тому що крім хвилювання за друзів, які зараз там, не було чого писати. Ми не знаємо чому терористи пішли на загострення. Усе написане є лише непереконливими версіями притягнутими за вуха. Під поїздку Президента до Німеччини? Скільки раз за рік він їздив і нічого не було. Наслідки розмови із Трампом (Трамп: поки не виконаєте “мінськ” санкції не займаємо. Путін: добре примусимо Україну вийти із “мінських”. шантажуючи гуманітарною катастрофою в Авдіївці). Я можу додати ще одну версії близьку до останньої. Гуманітарну катастрофу можна було зробити ще крупнішою. В розпал морозів залишити частину Луганщини без електроенергії, зупинивши ТЕС. Тому синхрон блокування залізниці із атакою на Авдіївку заставляє задуматися.

Контраргумент, що напад – це реакція на блокування, слабкий. Ті хто його відстоюють не пояснюють кількох речей:1) Чому атакують не в районі блокування (один пакет “Граду” і Семенченка з Парасюком звідти вітром здуне).2) Куди йдуть кошти за сировину привезену звідти? Вони йдуть на рахунки компаній, які знаходяться в Києві. З них платяться податки і в ОРДЛО потрапляє лише зарплатня шахтарям і гірникам. 3)ЛДНР існують за підтримки РФ. У них немає ніякої своєї економіки і ніяка торгівля не дозволить утримувати військове угруповання більше за половину європейських армій (702 танки – це більше ніж Німеччини).

На завершення. Панство, перш ніж писати про реакції Президента, уряду і армії перегляньте хронологію подій, коли хто і як реагував.

Якщо чесно, на місці РНБО я не знав би як реагувати. Скасувати мінські угоди? Перед виборами в Німеччині,Франції, Нідерландах? З непередбачуваною реакцією Трампа. А в такому разі санкції залишаться? А потік інвестицій, ріст економіки і фінансова стабільність не впадуть? Спробувати розпочати операцію “звільнення Донбасу”. Почати цю операцію завчасно? Ви думаєте для чого з резерву призивалися випускники військових кафедр? 4000 взводних і ротних це майже подвоєння нашої сьогоднішньої армії. Висновок один, сліпому ясно, що сьогоднішні резервісти мали б створити сили другої хвилі оборони, якщо звільнення Донбасу піде не так. Але це мало бути не зараз, а як мінімум через півроку. Їх призивають на 18 місяців – рахуйте самі, коли заплановано завершити звільнення.

Більш за все, атака на Авдіївку – це чергова “багатоходовка Кремля”. З одного боку, заставити опонентів промосковських кандидатів вписатися за Україну і програти вибори усяким там ляпенам. З другого боку – зірвати створення “резервної армії” другої лінії. З третього – спричинити на визволених територіях Донецької і Луганської областей гуманітарну катастрофу, що не лише завдасть нам економічних збитків, а й завадить реінтеграції регіону.

Іван Хомяк

Top