Ірина Геращенко: “Боремося за звільнення заручників на всіх міжнародних майданчиках”

Родичі політв’язнів, що їх утримують в РФ, інформують, що хлопці отримали листи зі словами підтримки від Президента Порошенка. Що для них ці слова є дуже важливими – держава бореться за своїх, президент тримає діалог з родинами, в т. ч. через своїх уповноважених осіб. Не все можна говорити, не про всі кроки і зусилля розповідати публічно (поки не досягли результату), але немає такої міжнародної зустрічі, де б президент не піднімав питання заручників- і тих, хто в РФ, і тих, хто на окупованих територіях. Й на давоських зустрічах також піднімалося питання звільнення заручників як пріоритетне, і під час діалогу президента з новообраним Генсеком ООН, і з президентом МКЧХ, і з іншими світовими лідерами.


Про журналістів Романа Сущенка і Миколу Семену, про режисера Олега Сєнцова – бранців Кремля, наша українська делегація говоритиме в ПАРЄ, 24 січня, під час розгляду питання про свободу слова в Європі і нападки на журналістів (до речі, автор доповіді – наш колега Володимир Арьєв). І, звичайно, ми підніматимемо питання заручників на окупованих територіях- наших військових і цивільних, й бранців Кремля, в т. ч. кримських татар, під час вільних дебатів та обговорення моніторингової доповіді по ситуації в Україні. Боремося за звільнення заручників на всіх міжнародних майданчиках.

Минулого року завдяки зусиллям президента, дипломатів, мінської групи нам вдалося витягти трьох бранців Кремля і близько 20 заручників з окупованих територій.
Iryna Gerashchenko

Top