Свирид Опанасович: “На тлі глобальної турбулентності островом стабільності виглядає Україна”

Доброго здоров’я, друзі! Надворі понеділок, по планеті переможно крокує доба глобального потепління, но Україну оте потепління чогось іспуганно обходить стороною. Впрочем, правильно робить. Нам тіки потепління щас не хватало – саджати картоплю у січні лічно я морально не готов. “Хай краще українці отдохнуть”, думає собі гуманне потепління та уступає місце нормальній зимі. І весело развлєкається насилаючи тайфуни і цунами на страни і народи, які йому не жалко. Небайдужі громадяни, однако, все-рівно масово недовольні, бо осторожно висовуючи носи на мороз розчаровано зітхають: “Нема цього року Майдану, а така зима пропадає… Ех…”.

На тлі сумних зітхань в Україні приємним контрастом виглядають царящі в Росії радость і лікованіє, постановка яких довірена лучшим режісьорам страни. Новогоднєє настроєніє там, однако псує той неприємний факт, шо Україна чогось не замерзає, а хунта не валяється у царского крилєчка. При чому, вже третю зиму подряд, хотя ватнікам це твердо обіщали. Секрет такого странного поведєнія України розкрив титан геополітічеськой мислі современності Кобзон, которий на днях висунув сміливу наукову гіпотезу, согласно которій “українці – американські маріонетки”. Тоді все стає на свої місця: українці давно готові рухнуть на коліна, даже мечтають це зробити, но їм мішають коварні американські кукловоди.

Меж тєм, праздніки в Росії ідуть сплошной чередой, скоро начнуться масові народні гулянія з блінами на лопатах і відрами шарового бояришніка. Піськов закупив два вагона баянів, которі в Кремлі планірують порвати по случаю вступлєнія в должность презідєнта США Трампа. Про которого ватнікам встигли розказати, шо ето в доску свой парень, обожає Хуйла, а під сорочкою тайно носить косоворотку.


Но американці не були б американцями, єслі би не іспортили Росії національний празнік – Трамп оказався слабаком. Сначала він вроді держався і з усмешкой отвергав отчоти разведки, согласно з которими Хуйло інспірірував кібератаки. Но потом Трампа завели в темний кабінєт і плотно задвинули штори. Хуйло в цю мить напрягся, подозревая, шо нічого харошого Трампу про нього не покажуть. І точно. Трампу в суцільній темряві показали тайну часть отчота разведки, після чого новоізбраний презідєнт вийшов з чорної комнати сам нє свой. І стараючись не дивитися в сторону Хуйла розпорядився провести дотошне расслєдованіє. Хуйло лише пришиблено видавив із себе “бля…” і полон самих неприятних предчуствій поїхав у монастир.

Тєм временєм глава Роснєфті Сєчін вже которий тиждень в радосном запої: Башнєфть забрав, нафта должна дорожать, ще й дружбан Тіллерстон стає госсєкретарьом США. Тож у Сєчіна цілковита ілюзія, шо єслі не бога за бороду, то Хуйла за муді він схватив крепко. Бо тепер його влівані… тоєсть вліяніє возрастає, і Сєчін мнить себе єслі ще не першою людиною в РФ, то вже й не другою. За возліяніями Сєчін, щоправда, якось пропустив той факт, шо пока він бухав, із Тіллерстоном провели собесєдованіє республіканські ястреби. Которі Рексом осталися подозрітєльно довольні. “Перед тим як врага задушить його нада обнять” – наверняка натякнув містер Тіллерстон, ястреби понімающе кивнули головами.

Пока Сєчін роззявивши рота жде від нафтоаферістів манни небесної у виді високих цін на нафту, алчний американський імперіалізм не дрімає. І засукавши рукава бурить все нові і нові нафтові вишки, даже не дожидаючись інаугурації Трампа. Ціни на нафту рости не хочуть, вони хочуть падати, страни ОПЕК дивляться на це неподобство з поніманієм. З непоніманієм дивиться лише Венесуела, котора впевнено рухається до колапсу під яросний вереск венесуельського зомбоящика про коварних американських імперіалістів, із-за яких прості венесуельці не можуть жити як арабські шейхи. Розвиток ситуації у Венесуелі нам цікавий виключно з наукової точки зору, як модель весьма вероятного розвитку собитій у Росії. Де в налічії є все те, що і в Венесуелі: нафіта + зомбоящик + прибацаний лідєр нації.

В Євросоюзі многі усматрюють наближення фази турбулентності, і перша встряска ожидається від Франції, яка скоро обиратиме презідєнта. Французи по своїй милій привичці традиційно зроблять поганий вибір, але хорошого вибору судя по всєму у них вообще нема. Всі аналітіки в один голос пророкують перемогу Фійону і аналітіков можна понять – нада ж якось реабілітіруваться за провал прогнозів по Брекзіту і США. Між тим ситуація там далеко не така однозначна, шанс, шо аналітики оп’ять проваляться немалий. Тож і ми з прогнозами поспішати не будемо. Для нас важливо, шо розвалу ЄС не буде, як і существенної зміни політичної лінії Євросоюзу относітєльно РФ цього року дід тоже не ожидає.

На тлі ожидаємої глобальної турбулентності островом стабільності виглядає, як це не странно, Україна, яка традиці йно всігда веде себе не так, як інші. Бо коли віздє мир, порядок і стабільність, українці строять барикади. А коли в світі начинається буза, українці раптом вгамовуються і наблюдають за проісходящим вокруг з іронічним усміхом. Ну а чого не улибаться – Армія в нас сильна, і скоро вже весна. Цих двох чинників вже достатньо, щоб відчувати себе спокійно та впевнено.

Сохраняєм бадьорий бойовий дух, держим кулаки за полонених, всіляко допомагаємо Армії та ведемо здоровий спосіб життя.

І слєдім, шоб віздє парядок був! А не то, шо січас)
Свирид Опанасович
Top