Michael Gonchar: “Газпром” в очікуванні команди від керівної газо-ботоксної субстанції Кремля”

Найближчі дні продемонструють чи відважиться Кремль на директиву “Газпрому” щодо провокування ІІІ газової кризи. Погода для цього виглядає доволі сприятливою.

Не бракує пропагандистських “прогнозів” в путоЗМІ про те, що Україна ось-ось розпочне відбір газу з транзитного потоку.
“Газпром” відважився навіть на ризикований експеримент – використання “Північного потоку” з перевантаженням – на 10% потужності порівняно з номінальною (звісно, це завдячуючи подарункові від Єврокомісії – дозволу на 90-відсоткове використання газопроводу ОПАЛ)
Усе це робиться з метою, щоб у “Час “Х” (коли надійде вказівка з Кремля), припинити транзит через Україну.
Але:
Арктичні маси доволі швидко рухаються на схід, дещо послаблюючи свій вплив на Європу й дошкуляючи Росії – це добре видно з моєї підбірки метеокарт з прогнозом температур по Росії на 3 найближчих дні порівняно з сьогодні.


15895061_1417818648229265_1280414968783359765_n
Це означає, що “Газпром” може опинитися у становищі 5-річної давнини – кінця січня – початку лютого 2012 р., коли він виявився неспроможним задовольнити потреби зарубіжних споживачів при піковому зростання потреб російських.
Попри пропагандистську браваду Міллера про невидані раніше обсяги подачі газу в систему, його може забракнути на піку споживання для усіх споживачів.
Саме тоді перевага буде надана задоволенню російських потреб, а Європу частково можна буде відсікти, припинивши транзит через Україну під штучним приводом “крадіжки газу”, бо в українських ПСХ “мало газу”.
Без директиви з Кремля, “Газпром” не відважиться на кризовий сценарій, бо зараз він заробляє по максимуму можливого. (Ймовірно, взяли до уваги наслідки “експерименту” за кремлівською вказівкою січня-березня 2015 року, коли мінімізували постачання до Європи, щоб унеможливити реверс з ЄС до України. “Експеримент” дав протилежний результат + 5 млрд. дол. США недоотриманої виручки)
Отже, “Газпром” в очікуванні команди від керівної газо-ботоксної субстанції Кремля.

Michael Gonchar

Коментар від НАК “Нафтогаз”:

А ось тепер слідкуймо уважно за тим, що відбуватиметься. Арктичні холоди торкнулися України лише краєчком та лише на декілька днів. Справжні холоди – в Росії.

Цілком ймовірна ситуація, коли Газпрому не вистачить ресурсів і на обігрів своїх, і на експорт в ЄС. Тоді крайніми намагатимуться зробити нас. Наша справа – публічність.

Чекаємо на улюблену пісню: лякати тим, що Україна відбирає газ із власних підземок. Це наш газ, ми його закачали у сховища саме для того, щоб зимою відбирати. Жодних зобов’язань допомагати Газпрому нашими запасами, коли йому не вистачає, в України нема.

Укртрансгаз щодня публікує дані про заявлені обсяги транзиту, фактичні надходження газу, фактичний транзит на http://utg.ua/live. Додамо також про тиск на вхідних пунктах Суджа і Писарівка
Нафтогаз України
Top