Тарас Чорновіл: “Справа Пашинського. Схоже, що дуркують обоє”

Справа Пашинського. Пркуратура розбереться, не мені коментувати – не спеціаліст. Але схоже, що дуркують обоє. Диявол ховається в дрібницях. Людина, яка виходить підштовхнути чужу машину з телефоном у одній руці й пляшкою у другій – це щось нове в динаміці. Коли тобі вже “в пузо ствол”, якось нереалістично, що ти будеш замахуватися пляшкою і зверху бити по голові. Можеш смикнутися вбік, можеш ризикнути вибити пістолет… але робити в таких обставинах розгорнутий помах рукою, відхиляючись, розмахуючись – шанс отримати за цей час до пів-десятка куль. Ще й біографія в чоловіка не спонукає до довіри: жорстоко побив свою колишню дружину, а потім ще вибив з неї погрозами, щоб забрала заяву – тільки так міг обійтися штрафом. Та й фізіономія теж красномовна.
А тепер повернемося до Пашинського. Сьогодні експерт зі зброї, з яким був у ефірі, підтвердив, що вхідний отвір поряд біля пахової зони, а вихід на нозі нижче. Тобто вистріл мав бути майже впритул і зверху вниз. А як же: “стріляв, захищаючись, уже лежачи на землі”. Та й виходив із машини, як виглядає, уже з пістолетом, знятим із запобіжника.
У мене є свої припущення, але нема компетентності в цій галузі, щоб розкидатися висновками. Крім того я не знаю всіх деталей кваліфікації “необхідна самооборона / перевищення необхідної самооборони”. Нападник був один, без встановленої законодавством холодної чи вогнепальної зброї. Це проти Пашинського. Але якщо він виявляє явну агресію, то вбити може й самою пляшкою, а якщо її ще після першого удару й розбити… Цікаво, як з цим буде визначатися слідчий.
І останнє: фігурант справи один з лідерів НФ, справа була в компетенції поліції (це добре, що її для об’єктивності забрала прокуратура), але де ж коментарі наших найактивніших блогерів? Де Аваков, де Шкіряк, де Геращенко? Принаймні я поки нічого не чув. Це що – продовження лінії розлому в НФ, чи справи Пашинського аж настільки погані, що вирішили свого здати. Так уже було з Мартиненком, але він попав у поле зору швейцарців, а з ними Яценюку сваритися не випадало. Тут справа чисто внутрішня. Побачимо, що далі буде…


Тарас Чорновіл
Top