Конгрес готовий ввести “свої” санкції проти РФ, які будуть непідвладні Трампу

Відомий економіст Сергій Алексашенко, що проживає у США, прокоментував ситуацію, яка склалася навколо американських санкцій проти Росії.

Алексашенко зазначає, що з одного боку санкції введені указом президента, тому можуть бути скасовані відповідним указом нового президента:

“Чи може Трамп скасувати санкції? Так, може. Санкції були введені президентом Обамою і, відповідно, новий президент цілком може скасувати будь-який указ президента. Чи може конгрес перешкодити? Ні, не може, тому що указ президента – це не закон. І, відповідно, президент як підписує указ, так його і скасовує або припиняє його дію на підставі якихось своїх міркувань”, – сказав Алексашенко.


Однак, на думку економіста, в конгресі обіцяють відповісти на такі дії Трампа “своїми” санкціями проти Росії, які вже не зможе скасувати президент:

“Перш, ніж прийняти якесь рішення, Трамп отримає якусь інформацію, в тому числі, від конгресу. А що буде робити конгрес, якщо санкції будуть скасовані? Ось сьогоднішня позиція більшості членів конгресу – що якщо санкції проти Росії будуть скасовані указом президента, то конгрес прийме свої санкції, які будуть більш жорсткими і більш довготривалими. І ось їх вже ніхто не зможе скасувати – ні Дональд Трамп, ні наступний президент, ні після наступного. Це може статися як з поправкою Джексона-Веніка. Її прийняли по конкретному приводу, після чого вона працювала 40 років”, – резюмує Алексашенко.

Інформаційні війська України

Top