Ірина Геращенко: “Кремль шантажує Україну полоненими”

Кремль і повністю залежні від нього бойовики, призначені Кремлем ватажками – “руководітєлями”, намагаються нав’язати свій цинічний сценарій дискусії по заручникам, маніпулюють цифрами, блокуючи процес звільнення, шантажуючи Україну нашими громадянами, що їх тримають в ОРДЛО. ЗМІ навіщось ретранслюють цю маячню, втягуючись в брудні кремлівські сценарії.

Істина і правда полягає в тому, що на території ОРДЛО, яка сьогодні контролюється НЕЗАКОННИМИ ОЗБРОЄНИМИ ФОРМУВАННЯМИ, незаконно утримують громадян України. Незаконно! І це ключове. Згідно мінських угод, мають бути негайно звільнені всі незаконно утримувані, а це і військові, які захищали Україну і яких бойовики захопили поранененими, і цивільні, яких незаконні озброєні формування хапають за проукраїнські погляди. Бойовиків не визнала навіть їх дорога Москва, у Кремлі їх відверто соромляться. Тому всі дії бойовиків є незаконними, і в першу чергу незаконне захоплення людей в заручники.


В Україні за злочини, які чітко визначені ККУ, затримуються ті, хто причетні до тероризму, інших злочинів перед державою. По кожній такій справі відкривається і ведеться слідство. Суд приймає рішення про міри вини і покарання.

Задля звільнення заручників, що їх незаконно утримують в ОРДЛО бойовики, українська сторона шукає компроміси там, де це можливо, застосовується процедура помилування, аби тільки витягти з тюрем і підвалів наших хлопців.
Ми шукаємо будь-яку можливість витягти, ми співпрацюємо з церквами і волонтерами, ми готові йти на жести доброї волі і гуманізму, аби витягти.
Шо ж ми бачимо у відповідь?

Перше: штучно занижується цифра заручників, ОРДЛО не дає інформації про тих, кого утримує. Наприклад, зараз в списку СБУ, з яким ми працюємо в мінській групі, більше 100 осіб, до осені бойовики підтверджували тільки 20 з цього списку, з вересня вже 48, хоч ми точно знаємо місцезнаходження 58! Але їх ховають, брешуть, що таких немає, а інших взагалі відмовляються шукати.

Друге. Бойовики вимагають віддати їм тих, хто здійснив важкі злочини, вбивць, записують в свої так звані списки тих, хто здійснив злочини не в зоні АТО, тобто, надають некоректну інформацію і вимагають неможливого.

Третє. Бойовики вимагають амністії. Аби штучно збільшити кількість заручників, вони хапають цивільних, я-то ультрас, підлітків, жінок, що приїхали провідати когось на окуповані території і потім шантажують ними українську сторону, вимагаючи натомість передати тих, хто здійснив важкі злочини перед державою.

Четверте і ключове. Бойовики самі нічого не вирішують. Сценаріі пишуть в Кремлі, скажуть віддати – віддадуть, скажуть блокувати, буде ось те, що відбувається останній рік, коли нам вдалося звільнити лише 17 людей зі списку. Кому Москва скаже – тому і передадуть. Коли Москва скаже – тоді і розблокують.

П’яте. Москва хоче всіма силами дискредитувати мінський процес, бо він прив’язаний до санкцій. Зараз, напередодні формування нової адмінсітрації Трампа в Москві загострення, треба усіма способами дискредитувати Україну і її керівництво.
Тому дуже прошу українські ЗМІ не вестится на ці кремлівські сценарії. Не цитуйте маріонеток. Забагато честі. А їх господар на своїй підсумковій прес-конференції в Кремлі пару днів тому чітко озвучив те, що зараз старанно ретранслюють маріонетки: амністія і “всєх-на-всєх”, тобто злочинців на українців, які утримуються НЕЗАКОННО.

Ірина Геращенко

Top