Ірина Геращенко: “Путін не погодився на обмін полонених з Україною”

В той час, коли тривала підсумкова прес-конференція Путіна, на якій він озвучив те, що ми щодня повторюємо мамам і родинам заручників, що ключі від тюрем і в РФ, і на окупованій території, знаходяться не в Донецьку і Луганську, а в Кремлі, що там вирішують, коли кого віддадуть українській стороні, у нас в Києві в ці ж хвилини , за ініціативою української сторони, проходила скайп-конференція гуманітарної підгрупи…
Я не наївна дівчина, чудово розумію, де приймають рішення щодо звільнення заручників, але разом з колегами, попри іноді усвідомлення всієї примарності наших зусиль, чесно б’ємося за кожного хлопця і докладаємо максимум зусиль для того, щоб їх витягти на волю в цьому році.
Сьогодні Путін знову заявив про “всіх на всіх”, тобто про цивільних, схоплених на окупованих територіях за проукраїнські погляди (і яких продовжують щодня хапати), і наших військових, що боронили нашу землю – на всіх тих, хто здійснив найтяжчі злочини проти України, в тому числі – важкі вбивства.
Цю мантру сьогодні слово в слово повторили представники ОРДЛО. Вони не підтверджують наявність в себе 110 заручників, що їх вимагає звільнити СБУ і мінська група, а говорять, що в них утримується вдвічі менше. І вимагають від українськоі сторони негайно передати ОРДЛО 700 осіб і звільнити менше 50…
В списку тих, кого вимагають, є вбивці і інші особи, що вчинили найтяжчі злочини. В списку тих, кого підтверджує ОРДЛО, немає багатьох з тих українців, долі яких нам відомі- їх просто ховають і не дають жодної інформації про звільнення. Ось така правда.
Сьогодні на скайп-конференціі ми ставили питання пошуку компромісу задля звільнення до різдвяних свят, нагадували про обіцянку ОРДЛО звільнити підлітків, піднімали питання негайно передати українській стороні нового заручника, що поранений потрапив до рук бойовиків кілька днів тому, при бойовому зіткненні.
Відповіді не було, вірніше, по суті, весь світ почув сьогодні відповідь від очільника РФ: що режисери і журналісти – диверсанти і терористи, що українська сторона не амністує всіх, що має бути прийнято закон про амністію. Так, про амністію кричали сьогодні і в ОРДЛО…
Як з цим рухатися далі? Важко. На жаль, РФ не готова зараз віддати заручників. Чекає нової адміністрації Трампа, чекає послаблення нормандського формату, працює над дискредитацією мінських груп, сприяє іншим дестабілізуючим рухам всередині самої України.
Мене душать сльози, бо ми робили все можливе, аби звільнити хлопців зараз, а не завтра. І мами і родини не завжди чують аргументи, і це дуже і дуже важко, бо вони живуть надією і вірою. Ми продовжуємо працювати з волонтерами і церквою, шукаючи будь-яку можливість витягати наших. Ми наполягаємо на тому, щоб світ не мовчав, щоб світ підключився до вирішення питання з заручниками, щоб припинилися знущання над українцями, яких незаконно утримують в ОРДЛО. На жаль, новин на сьогодні, після скайп-конференції немає…. бо так вирішила Москва.


Ірина Геращенко

Top