НАК “Нафтогаз України”: “Тепер ви інвестуєте у свою економіку, а не в чужу”

Ми опублікували перевірену аудиторами фінансову звітність Нафтогазу як окремої юрособи за 9 місяців 2016 року.

Декілька цифр:
1. За 9 місяців цього року Нафтогаз отримав чистий прибуток у розмірі 25,5 млрд грн (що не враховує 1,7 млрд грн витрат на нарахування резерву сумнівних боргів, які ми можемо відобразити лише після ухвалення фінплану на 2016)

2. Головне джерело нашого прибутку – транзит газу, він приніс 78% від загального результату. На оптову торгівлю газом припадає 18% прибутку, але тут треба зауважити, що декілька мільярдів збитків за 1 квартал 2016 вже було враховано у 2015 році. Так вимагають стандарти фінзвітності, надприбутків на торгівлі газом у нас нема. Решта нашої діяльності принесла 4% від загального прибутку.


3. Протягом 9 місяців 2016 року Нафтогаз заплатив Укргазвидобуванню на 17,6 млрд грн більше (у 3,3 рази), ніж за 9 місяців 2015. Це дозволило нашій дочірній компанії зупинити падіння видобутку і розпочати інвестиції у його збільшення.

Це гроші, які ви сплатили за газ та опалення. Вони не пішли за кордон, а залишилися працювати в Україні, щоб ми змогли видобувати більше газу і в майбутньому відмовитися від його імпорту взагалі. Це робочі місця, стабільніша гривня, енергетична безпека та незалежність. Тепер ви інвестуєте у свою економіку, а не в чужу.

4. Крім того, що нарешті є інвестиції у видобуток газу, ми, як і має робити нормальна нафтогазова компанія, наповнюємо державний бюджет. Очікуємо, що податки групи складуть 60 млрд грн – це близько 10% запланованих доходів держбюджету цього року. З них близько 35 млрд грн підуть на субсидії для підтримки малозабезпечених громадян, ще 25 млрд грн залишиться на інші потреби держбюджету.

Дякуємо.
Нафтогаз України

Top