Ірина Геращенко: “Україна відпустить 15 осіб зі списку 228, яких запитували ОРДЛО. Це жест гуманізму і доброї волі”

Тільки-но отримала офіційного листа від представника ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Т. Фріша, що росіяни ВІДМОВИЛИСЯ від скайп-конференціі по заручникам, бо не згодні з таким форматом, через недостатню захищеність такого формату. ОРДО взагалі не удосужилися відповісти на заклик української сторони негайно обговорити тему заручників, ОРЛО в останню хвилину передали ОБСЄ, що готові до скайпу (але тут ми змушені нагадати, що учасниками трьохстороннього мінського формату є РФ – ОБСЄ – Украіна, ніяких інших, поямих переговорів без РФ, що контролює бойовиків і ОБСЄ, апріорі не може бути). Абсурдність відповіді росіян і показовий “розкол” у відповідях їх маріонеток очевидний: скайп-конференції ТКГ проходять регулярно, остання, з питань безпеки, пройшла цього понеділка, вони пройшли в офісі ОБСЄ в Києві і немає жодних питань до безпеки зв’язку! Просто як немає бажання вирішувати питання заручників, то вигадуються найабсурдніші причини.
Пазл склався! Кремль хоче дискредитувати мінський майданчик, бо саме робота мінських груп є важливою в оцінці світом реалізації угод, бо саме виконання мінських угод прив’язане до САНКЦІЙ.
Але що б не робив Кремль, ми маємо боротися за звільнення наших хлопців.
Нам в форматі мінськоі групи (де також працює В. Медведчук), разом з СБУ ВДАЛОСЯ встановити місцезнаходження і підтвердження від бойовиків утримання ними 58 украінців (52- ОРДО, 6 – ОРЛО). Це було дуже важко і дуже важливо, адже ще в липні вони підтверджували тільки 20!осіб. І ось у вересні ми видушили з них визнання, що утримують 58!
Друге. Ми ДОБИЛИСЯ, що вперше за півтора роки наших заручників відвідав представник ОБСЄ Т. Фріш і їм дозволили передати рідним листи через МКЧХ. Це був перший зв’язок з родинами, це далося дуже непросто.
Третє. Ми передали пропозицію передати 228 громадян, що їх розшукували і запитували ОРДЛО до новорічних свят, аби звільнити наших громадян. І ми й досі не отримали офіційної відповіді!
Четверте. Щоб стимулювати процес звільнення заручників , щоб це відбулося до новорічних свят, ми в рамках мінськоі групи (дякую СБУ, президенту, вони підтримали цю ініціативу, СБУ провела всю необхідну технічну і підготовчу роботу) ОГОЛОШУЄМО про передачу 15 осіб зі списку 228, яких запитували ОРДЛО, іншій стороні (серед цих 15 осіб , що здійснили злочини, важкохворі люди, також 6 жінок). Ці люди будуть вдома протягом кількох днів, до наступного засідання мінської групи 21 грудня. Це жест гуманізму і доброї волі. Ми ще раз підтверджуємо готовність української сторони передати інших осіб зі списку 228 до новорічних свят з вимогою звільнити всіх українських бранців. Ми чекаємо жесту гуманізму від РФ і їх підлеглих. Якщо ФСБ, Кремль і їх маріонетки вирішили передати українських бранців одному з народних депутатів – НЕХАЙ НЕГАЙНО ЦЕ РОБЛЯТЬ , родинам все одно, хто привезе їх дітей додому, а українська сторона зробила всю відповідну підготовчу роботу зі списками, ми зробили всі відповідні кроки, ми чекаємо хлопців і влада забезпечить їх лікування і реабілітацію.


Ірина Геращенко

Top