Луценко скасував справу про збагачення Лещенка

Чим відрізняється правова держава від держави “нам пофіг”?
У першій – перед законом рівні усі.
У другій генпрокурор може сказати: “Ви знаєте, ми вирішили не допитувати цю особу, бо вона працює в конторі, до якої маю симпатії”. Так вчинив Луценко з Притулою сьогодні.

Не варто дивуватися, чого після такого Єфремов сидить у СІЗО, а Бакулін у Верховній Раді. Онищенко постить фоточки з теплих країв, Янукович влаштовує сеанс садомазохізму по Skype, а група мужиків у камуфляжі виламує двері в суді, щоби врятувати ґвалтівника чи мародера з-під арешту.


Чому перших осіб держави Парубія і Порошенко недавно допитували по справі Майдану – і корона не спала? А тут генпрокурор грається в особисті симпатії.

Не бачу нічого страшного у допиті Притули, Лещенка чи улюбленої людини. Якщо є щось сказати – що у цьому складного?

Кілька років тому колишній президент ФРН Крістіан Вульф попав у схожий квартирний скандал. У грудні 2011 він був звинувачений в тому, що в 2010 році за часів свого прем’єрства в уряді землі Нижня Саксонія приховав від отримання від знайомого підприємця Егона Ґеркенса вигідного пів-мільйонного кредиту на купівлю власного будинку. Чувак заднім числом навіть доплатив різницю до нормального проценту кредиту. Однак це не врятувало його від скандалу в пресі, справи в прокуратурі за фінансові махінації та відставки.

Це теж приклад – як все робиться в правовій державі.

Марина Данилюк-Єрмолаєва

Top