Володимир Ар’єв: “Отямились-2”. Берлін готується до атак Кремля”

Після Парижу прозріння щодо овечої шкури Росії дійшло й до Берліну. “Німеччина готується до гібридних атак Кремля, – пише, аналізуючи германську пресу, російська “Нова газета”. – Німецькі силовики заявили про загрозу дестабілізації країни перед виборами”.

Днями Süddeutsche Zeitung оприлюднила заяву нового президента Федеральної служби розвідки (BND) Бруно Каля (Bruno Kahl) про те, що у 2017 році Німеччину в зв’язку з майбутніми парламентськими виборами очікує підвищена активність іноземних хакерів. BND, сказав Каль, має інформацію про те, що хакерські атаки будуть націлені на політичну дестабілізацію країни, дискредитацію партій і їх провідних представників. А в якості головного джерела кібернетичної небезпеки він назвав Росію. Підтвердженням російської хакерської діяльності, зазначив Каль, є проникнення у базу даних Демократичної партії США і вкидання в інтернет під час виборів фальшивок, вигідних республіканському кандидату Трампу.

Це, вважає шеф BND, – спроби чинити тиск на американську громадську думку, на основоположні принципи демократії. А Європа і особливо Німеччина також знаходяться в фокусі підривних спрямувань Москви.

І треба ж статися такому збігу, іронізує “Нова газета”. Напередодні публікації інтерв’ю головного німецького розвідника найбільша компанія Німеччини з надання послуг мобільного зв’язку та інтернету – Deutschen Telekom AG (20 млн. приватних і корпоративних споживачів) – стала об’єктом масованої хакерської атаки. Понад 900 тисяч клієнтів компанії залишилися без телефонного зв’язку, телебачення, інтернету. Найцікавіше, що цілями нападу хакерів стали не головні сервери, а звичайнісінькі роутери, на які надходить електронний сигнал.


Встановити, хто стояв за такою спробою електронного злому, поки не вдалося.

Але газета нагадує, що останнім часом правоохоронні органи Німеччини неодноразово фіксували факти незаконного проникнення в бази даних німецьких держустанов, науково-дослідних і комерційних фірм. Так, у 2015 році було виявлено підозрілий шпигунський вірус в електронній мережі Бундестагу. Виявився зараженим навіть комп’ютер канцлера Ангели Меркель в її парламентському кабінеті! Навесні поточного року була зафіксована хакерська атака на центральний офіс правлячої Християнсько-демократичної партії.

Тоді в контррозвідці Німеччини (BfV) були впевнені, що за всіма цими атаками стояли російські спецслужби. Конкретно – військова розвідка, в інтересах якої працює, за німецькими даними, не менше 4 тисяч кваліфікованих фахівців і агентів.

«Такі кібер-атаки, які входять в російську доктрину гібридного протистояння, перетворилися сьогодні в повсякденність, – цитує Frankfurter Allgemeine Zeitung Ангелу Меркель. – Нам треба вчитися протистояти цьому».

У тому, що Берлін зробить висновки, які будуть явно не до вподоби Кремлю, сумніватися не доводиться, констатує “Нова газета”. Висновки розвідників взяті до уваги політиками. Про це свідчить щойно прийнятий парламентською фракцією ХДС/ХСС документ «Про позицію стосовно Росії», в якому у небувало жорсткій формі депутати правлячої партії охарактеризували своє ставлення до російської політики: «Росія намагається через гібридний вплив не тільки розколоти Захід, підірвати тісну співпрацю європейських держав з США, але й дестабілізувати країни, які прагнуть вступити в Євросоюз і НАТО».

Методами своєї політики Москва, переконані німецькі парламентарі, обрала шпигунську активність, антизахідну пропаганду, дезінформацію, підтримку правих популістських партій у ЄС, хакерські атаки в інтернеті, ідеологічну обробку російськомовних емігрантів на Заході. В таких умовах, говориться там далі, не може бути й мови про скасування антиросійських санкцій, а також про будь-які особливі стосунки Німеччини з Росією (авторське виділення – Ред.).

Російські акції в Україні, підкріплені, зокрема, ідеологією “Ruskij Міr”, заявляють бундесдепутати, викликають побоювання російського вторгнення у сусідів, в історичній пам’яті яких все ще зберігаються десятиліття тоталітарної радянської влади.

Москва використовує всі засоби для створення “проміжних зон нестабільні” між ЄС і Росією, від чого страждають цілі країни – особливо Україна, фіксується в документі, де паралельно костатується, що “наші життєві інтереси знаходяться під загрозою”.

Заходу, вважають депутати Бундестагу, необхідна мобілізація всього оборонного потенціалу, хоча це не виключає політичного діалогу з Кремлем за умови, що він не буде супроводжуватися односторонніми поступками в його, Кремля, інтересах. Особливо останнє стосується дій Росії щодо України, анексії Криму та російської військової агресії на Донбасі, попереджають бундесдепутати.

Top