Володимир Гройсман: “Україна уклала договори з трьома європейськими компаніями на постачання та зберігання газу”

У жовтні французька компанія Engie підписала Угоду з “Укртранснгазом” про зберігання газу в українських сховищах. А нещодавно договори з Україною уклали також Trading SA (Швейцарія) і TrailStone Energy LLC.


Ще нещодавно годі було навіть сподіватись на таке, а сьогодні в Україні починає формуватись повноцінний енергетичний ринок. А ринок – це конкуренція, і в тому числі, конкурентні ціни для споживачів. Формування повноцінного енергетиного ринку, зростання обсягів власного видобутку газу, впровадження енергоефективності, збільшення надходжень від державних компаній в бюджет – усе це наслідки тих рішень по оздоровленню енергетичного сектору, які ми приймаємо. Рішень, які в кінцевому рахунку роблять Україну більш сильною і незалежною, а державі дозволяють поступово піднімати рівень соціальних стандартів.

Коли нас критикують за те, що сьогодні 6,5-7 млн домогосподарств будуть отримувати субсидію, то я б хотів відповісти – не нові ціни зробили українців бідними. Бідною нашу країну робили багаторічні схеми вимивання державних коштів в кишені олігархів, які прикривались ніби-то дешевим газом. Сьогодні ми ці схеми ламаємо, незважаючи на шалений опір тих, хто був причетний до їх створення. І такі новини, які ми зараз отримуємо, підтверджують, що ситуація змінюється і з кожним днем ці зміни будуть більш і більш відчутними.

Володимир Гройсман
Top