НАК «Нафтогаз України»: рік без російського газу

Сьогодні рік, відколи ми не імпортуємо газ з боку РФ.

Ця дата є знаковою для України, тому що ще три роки тому газ був головним символом політичної та економічної залежності нашої держави від сусідньої країни.

З початком військової агресії проти нас подолання цієї залежності стало питанням збереження України як держави.


З допомогою наших західних партнерів, міжнародних фінансових організацій, скоординованої роботи президента, уряду, верховної ради України нам вдалося досягти важливого результату: спроби російського керівництва використати газ як засіб політичного тиску на Україну стали марними

У нашому відкритому листі сьогодні підбиваємо проміжні підсумки цієї роботи.

За три роки боротьби на енергетичному фронті Нафтогаз перестав бути тягарем для держбюджету та самостійно стоїть на ногах, в Україні формується вільний європейський ринок газу, споживачі вчасно отримують газ та тепло без жодних політичних поступок Росії, а фінансування української оборони вдалося збільшити у декілька разів.

Попереду ще багато роботи із розбудови українського газового ринку, повноцінної інтеграції до енергоринку ЄС, реформування Нафтогазу, створення незалежного потужного газотранспортного оператора, який працюватиме за світовими правилами тощо.

Але Україна вже довела, що спільно скоординована робота людей, націлених на результат, здатна подолати будь-які перешкоди.

Дякуємо вам за підтримку, критику і поради. Залишайтеся з нами.

Нафтогаз України – Naftogaz

Top