Болгарія та Молдова: розгул лівацтва

Були вибори сьогодні в сусідів – Болгарії та Молдові. Результати свідчать, що розгул лівацтва серед східноєвропейських країн — це всерйоз і надовго. Як і те, що нові президенти – це додатковий виклик для наших дипломатів, які інтерв’ю не дають, акаунтів в tumblr та Instagram не мають).


Отже, Румен Радєв в Болгарії, генерал-майор авіації із 27-річним досвідом служби. Виступає за відміну санкцій проти РФ (заодно загравання з аграріями, які постраждали від них), “Росія не ворог”, “Крим де-факто російський”. Піднімав тему “Південного потоку” і атомної станції в Белені – замороженого проекту з російським Росатомом. Якщо окреслити – грамотний популізм з національним економічним інтересом.

Ігор Додон, Молдова. Пропутінець, неодноразово лякав електорат в ході виборчої кампанії “помилками 2014 року в Україні”, “гарматним м’ясом”. У вересні в Молдові відбулися цікаві антиурядові мітинги проти олігархів і проти імітації реформ – щось типу того, що пропонують “За життя”, БЮТ, Балашов з 15 листопада.
Основний електорат Додона – ностальгуючі за радянським минулим і фанати Путіна та Лукашенка.

Марина Данилюк-Ярмолаєва

Top