Президент дав старт видобутку газу на Колодницькому газовому родовищі

Президент Петро Порошенко відвідав Колодницьке газове родовище у Стрийському районі Львівської області, де взяв участь у відкритті родовища і дав старт видобутку газу, запаливши символічний факел.

Президент зазначив, що українці завжди мріяли про волю та незалежність і саме це нині українські захисники на фронті виборюють. «Незалежність – це не лише факт того, що ми маємо вирватись з обіймів російської імперії, пройти свій унікальний, український шлях до ЄС. Незалежність має ще дуже важливу складову і те, чого у нас не було 25 років – енергетичну незалежність», – підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, що Україну 25 років тримали на газовому гачку. «Якими би гасла не були у попередніх влад, вони приходили і єдине про що говорили – як організувати схему поставок російського газу», – додав Президент. Він зазначив, що спочатку Україна змогла диверсифікувати джерела енергопостачання та забезпечити реверсні поставки газу з Європи, а зараз робить пріоритетним напрямом – розвиток українського газовидобування. «При чому не монополізуємо через будь-які державні преференції. Нарешті, держава повернулася обличчям до чесних, справжніх, українських інвесторів», – наголосив Глава держави.

Петро Порошенко також нагадав, що вдалося збільшити долю виробництва в атомній енергетиці. Президент заперечив загрозу віялових відключень електрики в зимовий період та запевнив, що Україна буде мати достатньо газу в своїх підземних сховищах.


«Все це закінчилося в 2014 році. І ми, незважаючи на війну, побудували економічно міцну незалежність нашої держави», – сказав Петро Порошенко. При цьому він зазначив, що пропозиції росіян щодо постачання газу в Україну є неприйнятними. «Ми з вами в Стокгольмі поговоримо про те, як заключався газовий контракт і які там були несправедливі умови для України. І хто нас ставив на коліна», – наголосив Президент.

47ad685bb50f97d307fcadfd9eb0247a_1478183995_wysiwyg

Глава держави підкреслив, що енергетична незалежність та робота енергетиків так само важлива, як й «мужність українських хлопців на фронті, і робота українських дипломатів по створенню проукраїнської світової коаліції».

Голова спостережної ради ТОВ «Бурова Компанія «Горизонти» та ПП «Нордік» Зіновій Козицький та директор з розвитку ПП «Нордік» Тарас Федак ознайомили Президента з технологічним процесом та ходом робіт з видобування газу на родовищі.

У 2016 році фахівцями підприємства «Нордік» було проведено збір, обробку та аналіз геолого-промислових даних Колодницької і прилеглих площ, переінтерпретацію та обробку сейсмічних матеріалів по Колодницькій площі. У березні-квітні 2016 пробурена пошукова свердловина 1-Колодницька, в якій отримано промисловий приплив газу дебітом від 7,6 до 42,3 тис. м3/добу. Таким чином було відкрито Колодницьке газове родовище. За цей короткий час ПП «Нордік» пробурено ще дві свердловини – 2-Колодницька, 3-Колодницька, з яких також отримано промисловий приплив газу. Підприємством збудовано установку підготовки газу (УПГ-Колодницьке), де видобутий із свердловин газ проходить очистку і підготовку та підключено свердловини 1-,2-,3-Колодницькі до магістрального газопроводу.

Нині родовище введене в дослідно-промислову експлуатацію дебітом 10 тис. м3/добу, до кінця 2016 року планується видобувати вже 30 тис. м3/добу, а в 2017 році дебіт газу має становити 100 тис. м3/добу.

Бурові роботи здійснювало ТОВ «Бурова компанія «Горизонти», заснована у 2010 році. Компанія налічує 113 працівників. Середня заробітна плата – 10 200 гривень. Інвестиції у придбання машин та обладнання для спорудження нафтогазових об’єктів за 2015 – 2016 роки склали понад 80 млн. грн. За 2015 рік відрахування  у вигляді податків та зборів  до бюджетів усіх рівнів склали 19,1 млн грн., у т.ч. до місцевого бюджету – 1,5 млн грн. та єдиний соціальний внесок  – 3,1 млн грн.

http://www.president.gov.ua/news/prezident-dav-start-vidobutku-gazu-na-kolodnickomu-gazovomu-38646


Top